Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aiotko jatkaa Facebookissa kun se tulee maksulliseksi?

Vierailija
12.01.2013 |

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
12.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta jos tulee niin en jatka. En nytkään tee sillä juuri mitään.

Vierailija
2/5 |
12.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

saisivat jatkaa Facebookin käyttöä ilmaiseksi?!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
12.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei se kyllä varmasti tule. Facebookille syydetään niin paljon mainosrahaa että tuskin menevät hyvää systeemiä pilaamaan.

Vierailija
4/5 |
12.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Se on ilmaista. Nyt ja aina." Aika selvää tekstiä.

Vierailija
5/5 |
12.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

että kaikki toiminnot tulevat. Tosin tuo on jo todellisuutta, että fb vissiin pimittää käyttäjien tilapäivityksiä, ja niille saa sen paremman näkyvyyden (eli menee kaikille kavereille) maksusta.

Ja viestit, jotka menevät ei-kavereille, saisivat parempaa näkyvyyttä rahalla.

Joo, ihan hilkulla olen jo ollut lopettaa, koska juuri kukaan kavereistani ei enää käytä, tai päivitä juuri mitään, ja minulle ei tule kaikki kavereiden päivitykset, eivätkä he välttämättä näe sitten minun myöskään.

Tai tuskin ovat edes tajunneet tilata "kaikki uutiset", kuten minä olen kaikkien kohdalla tehnyt, ja silti mulle ei tuu ne.

Fb:tä olen käyttänytkin juuri siksi, että pysyn kärryillä sukulaisten kuulumisissa maksutta, muuta hupia mulle ei siitä ole.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän viisi