Kuuluuko seksi sinusta luonnollisena osana lastensaannin jälkeiseen avioliittoon?
Kommentit (11)
Ikävä kyllä en tunne pienintäkään himonripettä miestäni kohtaan, en ole tuntenut vuosikausiin. Olen tästä hyvin pahoillani sekä itseni että hänen puolestaan.
Sen jalkeen eletaan selibaatissa. Et kai vaan kuvitellut muuta?
Nykyajan ongelma on vain se, että ei ole kärsivällisyyttä. Kaikkien pitäisi HETI synnytyksen jälkeen ja saman tien painiskella valtavassa kiimassa harvasen ilta. Ihmisillä on kadonnut pitkä perspektiivi elämään. Pillu pitäisi olla muutamassa viikossa timmi sormelle ja ellei ole, se on paniikin paikka ja rakkaus loppuu. Ei ole kärsivällisyyttä odottaa muutamia vuosia, että ollaan selvitty yöherätyksistä ja toivuttu Rauhassa synnytyksestä. Paikat kyllä palautuu entiselleen kun antaa ajan kulua ja vähän vielä avittaa palautumista jumpalla ja hyvillä elintavoilla ylipäätään. Mutta kun se on niin kamalaa, ellei parisuhde ole kahdenkeskistä symbioosia ihan joka sekunti vuodesta toiseen. Ei nähdä sitä, että niiden rankempien aikojen yli selvitään yhdessä ja kun jaksaa ne tukien toisiaan, seksielämäkin alkaa palautua entiselleen, ellei paremmaksikin. Seksielämässä tai sen puuttumisessa ei ongelmana ole synnytykset tai lapset, vaan aikuisten ihmisten kärsimättömyys, itsekkyys ja lyhytnäköisyys.
Tietysti kuuluu. Minulle se on hyvin tärkeää ja olen nainen.
Ja haluan olla nainen, en pelkästään äiti.
Jos tykkaat hanesta, osoita hellyytta, kosketa hanta vaikka ohimennen...kokeile loytyyko viela kipinaa.
Tai siis omasta (miehen) näkökulmasta seksi kuuluu ilman muuta parisuhteeseen, oli niitä lapsia tai ei. Vaimolla vaikuttaa olevan hieman eri näkemys asiasta. Ja esikoinenkin on jo 4v, joten peittojen välissä voisi jo olla vähän vilkkaampaa...
Mitään kipinää ei TODELLAKAAN ole. Seksiä voi tietysti olla ilman kipinääkin, se ei vain ole minulle missään määrin kivaa.
No, pidatko miehestasi? Jos tykkaat hanesta, osoita hellyytta, kosketa hanta vaikka ohimennen...kokeile loytyyko viela kipinaa.
Ikävä kyllä en tunne pienintäkään himonripettä miestäni kohtaan, en ole tuntenut vuosikausiin. Olen tästä hyvin pahoillani sekä itseni että hänen puolestaan.
Ihan kauheaa olla tällainen jo kolmekymppisenä, elämää kun on muuten vielä jonkin verran jäljellä. Pelkään, että seksielämäni on loppu siltä osin että itse siitä nauttisin.
Mulla hävisi haluttomuus saman tien kun lopetin hormonaalisen ehkäisyn. Aivan käsittämätön ero ja miten ihanaa huomata kun oma seksuaalisuus palautui ennalleen vuosien kuivan kauden jälkeen!
Mulla hävisi haluttomuus saman tien kun lopetin hormonaalisen ehkäisyn. Aivan käsittämätön ero ja miten ihanaa huomata kun oma seksuaalisuus palautui ennalleen vuosien kuivan kauden jälkeen!
Minulla sama juttu. Pillerit ovat Todella varma ehkäisy, koska sitten ei tee yh-tään mieli seksiä :D
Ei kai kukaan ajattele muulla tavoin?!