Uskoontulleet: mitä syntejä kaipaat eniten?
Kommentit (9)
Tanssia, meikkejä tai sen sellaista en synneiksi laskekaan :D
Haluaisin olla huolettomampi ja pelkäämätön. Kuten Jumala sanoo, huolet saa heittää hänelle. Itse ei saa pelätä eikä murehtia, pitää luottaa. Se on joskus vaikeaa! Haluan kovasti olla järkevämpi ja vahvempi, muttap pikkuhiljaa!
Ei ole yhtäkään asiaa mitä en voisi tehdä, mutta mitä haluaisin.
Jumalan lapsi ei voi elää tietoisesti synnissä. Ja samaan aikaan palvella Herraa. Se on valinnan paikka? Kumpaako palvelee?
Jeesusta Kristusta iankaikkiseen elämään. Hän antaa paljon enemmän kuin maailma. Täyttäen kaikki tarpeemme. Ja saamme olla monelle siunauksesi. Amen.
Toinen tie vie kadotukseen Sielun vihollisen palvelemiseen. Se on Saatanan. Tuon vanhan Käärmeen tie. Joka Eedenissäkin vietteli syntiin. Sillä tiellä tulee monelle
olemaan kiroukseksi. Amen.
Salliessaan kiusauksen Herra on myös valmistanut myös pääsyn siitä. Amen. Vastustakaa Perkelettä eii Saatanaa. Niin se pakenee teistä. Pahan valta on kukistettu. Ristin puulla. Täydellinen Voitto Jeesuksessa Kristukseessa. Meidän Herrassamme. Lunastus. Amen.
Elämällä synnissä me uudelleen naulitsemme Jeesusta Ristille. Jokaisella synnillä me lyömme piikin pistävän Hänen kruunuunsa. Naulitsemme naulan Hänen käsiinsä. Myös. jalkoihinsa. Pois se meistä. Riittäähän että menneen ajan olemme eläneet synnissä. Ja vastoin Hänen Sanaansa.Amen.
Hän Jeesus tekee työnsä meissä loppuun. Hän meidät pelasti. Amen.
Ei kuolemalla. Ei millään Taivaan alla. Ole Valtaa ohi Kaikkivaltiaan. Amem. laulusta sanoja:Asko Pollari
mikä rikkoo ihmissuhteet ja oman itsekunnioituksen?
mikä rikkoo ihmissuhteet ja oman itsekunnioituksen?
uskovainenkin syntiä tekee, ihan jatkuvasti...ja joutuu syntejään jatkuvasti anteeksi anomaan...hölmöt...
TANSSIA