Sosiaaliviraston johtava asiantuntija joi työmatkalla
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/virkamiesten-kostea-romanian-ma…
Helsingin sosiaaliviraston johtava asiantuntija Jarmo Räihä ei saa varoitusta käyttäytymisestään kaupungin Romanian-matkalla marraskuussa. Sosiaalijohtaja Helinä Hulkkosen (vs.) mukaan Räihän esiintyminen virkamatkalla ei anna aihetta kurinpidollisiin toimenpiteisiin.
Räihän epäiltiin juoneen virkamatkalla alkoholia, esiintyneen humalassa työaikana ja laiminlyöneen sovittua tapaamisohjelmaa.
”Sosiaaliviraston päätös perustuu harkintaan ja matkalla mukana olleiden henkilöiden kuvauksiin. Myös Räihältä pyydettiin yksityiskohtainen selvitys ja sen lisäksi häntä kuultiin erikseen”, Hulkkonen kertoo.
Kommentit (3)
Maan isoimman kaupungin sosiaalityön ammattilainen näyttää parasta osaamistaan
http://suomenkuvalehti.fi/s/files/Uutisen%20kuvat/Romania%20161110.jpg
Ja sitten kun tulee näitä tapauksia että lapsia tapetaan niin ei voi kommnetoida ja mutta me ollaan maan parhaita sosiaalityön ammattilaisia älkää te tyhmät kyselkö meiltä mitän
Huhuna on kuultu,että mies olisi siirretty tuohon tehtävään ns uudelleensijoituksena.Arvannette syyn?
"Asia aktivoidaan heti maanantaina" sanoi Jarmo Räihä romanien marjanpoiminnasta 27.7.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288486716408.html
lol
Huhuna on kuultu,että mies olisi siirretty tuohon tehtävään ns uudelleensijoituksena.Arvannette syyn?