Aiotko katsoa Hansin matkassa tänään:
UUSI SARJA ALKAA! Kahden Michelin-tähden huippukokki Hans Välimäki matkustaa Monacoon tapaamaan toimitusjohtaja Erja Häkkistä.
Aiotko katsoa? Itse en katso koska en pidä Välimäestä persoonana ja ulosanti on todella sössöttävää.
Kommentit (10)
Teemun jakson vois kyllä kattoo tänään. Enemmän odotan Jaakko Selinin reissuohjelman uusia jaksoja.
Siellä tää mestarikokki kävi jonkun ravintolassa ja vain selitteli, että hyvä mies, mutta kokkina paljon opittavaa. Mä ymmärrän, että jossain kokkikisassa pitää arvostella negatiivisesti toisten tekemiä ruokia, mutta tuolta ohjelmalta en sitä odottanut. Ikinä en ole Hans Välimäen ruokia maistanut, mutta tuon ohjelman jälkeen ei tee mielikään. Tai ehkä vois mennä maistamaan ja palauttaa takaisin keittiöön vinkkien kanssa miten se ruoka oikeasti saadaan hyvänmäkuiseksi.
on todella ruma vittupää, en todellakaan katso.
Hans Välimäki on ehkä yks tän hetken vastenmielisimpiä tv-kasvoja. Katoin just tän viime jakson, jossa Hans haukkui kokin ruoat (mun mielestä vielä törkeästi ns. seläntakana). Ei sille voi kun nauraa, ylimielinen, ärsyttävä ja snobi persoona.
Top Chefissa vielä jotenkin sulatin tän ylimielisyyden, sopi ohjelman kuvaan. Mutta LUULIN että tää ois ns. hyvänmielen ohjelma, ei näköjään ole, kiitos Hansin.
Tänään katson jakson vaan Teemun takia. Niin vähän esiintyy suomalaisissa ohjelmissa.
Enkä mitään muitakaan vastaavia,jota tulee enemmän kuin liikaa!
Olin tämän työkaveri aikoinani, rasittava jankkaaja.
helvetti tota amerikkalaista makaronilaatikkoa
Vai miksi mainostat ohjelmaa vaikka et tykkää siitä