Kyllä, maailmassa on oikeutta :)
Olin aiemmin työpaikassa, jossa meillä oli tiimissä eräs, jonka kanssa oli mahdoton tulla toimeen. Mitään uutta ei saanut koskaan kokeilla ("on kokeiltu jo, ei tuu toimimaan") ja asenne oli lähtökohtaisesti kaikkea vastaan.
Olemme sittemmin molemmat jo siirtyneet muihin töihin ja olen joutunut omaa uraani rakentamaan monenlaisten mutkien kautta. Välillä harmitti, kun näytti, että tuo toinen pääsi etenemään sujuvammin.
Nyt sain kuitenkin tietää, että oli ollut työttömänä ja on tällä hetkellä kiinteistönvälittäjänä! Ei siis mitään kokemusta alalta aiemmin, joten tuskin on kovin hulppeat tulotkaan. Kyllä, mua hymyilyttää ja paljon :D. Ollaan siis muuten samassa elämäntilanteessa, mutta nyt sillä erotuksella, että mun oma ura on vakaassa vaiheessa.
Ah, kiitos.
Vahingonilo on paras ilo.