Meikkipussukan päivitys - apua tumpelolle!
Nyt on tehtävä jotain sille hirviöpussukalle, joka tursuaa jotain ihmeellisyyksiä: meikkikynien pätkiä, varmaan vanhentuneita luomivärien jämiä (joista suuri osa on kylläkin sen pussukan sisäpuolella, värjäten kaiken harmaaksi...), putkiloita vuodelta susi...tarviin apua! Mitä siellä pussukassa pitäisi ehdottomasti olla, mitä teillä on?
Kommentit (4)
jossain hyvassa meikkikaupassa, vaikka Stockalla ostamassa kaikki uusiks.
Meikitkin vanhenee, etenkin rasvat, huulipunat ja ripsivarit. Stockalla on hyvat myyjat jotka auttaa valitsemaan tuotteet ja juuri sinulle sopivat varit.
Itsella pakollisia meikkipohja, aurinkopuuteri, poskipuna, ripsivari, rajauskyna silmille, pari luomivaria, huultenrajauskyna, huulipunat, kynsilakat (varillinen seka alus ja paallyslakka). Tarvittavat siveltimet lisaksi ja ripsientaivutin.
Ja osta uus meikkipussi ja pari laatikkoa kotiin jossa voit uusia lelujas sailyttaa.
Kosteusvoide
Meikkivoide
Puuteri
Aurinkopuuteri/poskipuna
Luomiväri
Ripsari
Huulipuna
- meikkipohjatuote, esim. meikkipuuteri tai hyvä meikkivoide
- poskipuna
- aurinkopuuteri (kasvojen varjostamiesen)
- 2-4 sävyn luomiväripaletti
- silmänrajauskynä
- (kulmakynä/puuterimainen kulmaväri jos vaaleat kulmat)
- ripsiväri
- (tarpeen mukaan peitetuotteita: silmänympäryksen peitevoide, punaisuuden peitevoide, valokynä jos on juonteita)
- neutraali huultenrajauskynä
- pari-kolme huulipunaa itselle sopivissa sävyisä
mulla oli kans vaikka mitä vanhoja meikkejä.
- Heitin kylmästi pois kaikki kynsilakat, joita en aio enää koskaan käyttää, tai jotka vaikuttivat menneen huonoksi
- huulipunat, jotka eivät enää miellytä värinsä puolesta, heitin myös pois (tietysti huonoksi menneet piää kans viskata)
- pahanhajuiset hajuvedet kylmästi pois, miksi niitäkään tarvii säilyttää, jos ei aio käyttää?
- huononväriset luomivärit pois ja kaikki, jotka ovat "lattialle pudonneita" eli sellaisia murusia
- pese puuterisudit tai jos ne on huonoja, viskaa ne.
- murskaantuneet puuterit pois
- ripsivärit viskaa, jos ovat kuivuneet
tässä vähän vinkkejä..