Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauva kantoliinassa hiihtämään?

Vierailija
15.02.2012 |

Onko mitään järkeä?! Tuollainen paketti tuli tässä taannoin nähtyä, kun äiti lipsutteli suksillaan tienreunaa ladulle päin. Kaiken lisäksi liina oli kierteellä ja mytyssä kauttaaltaan, joten enpä usko olleen kovin mukavaa kummallekkaan. Voisko ne hiihtämiset hoitaa niin, ettei tarvi vauvaa vaarantaa? Ei nimittäin tarvi kovinkaan kovasta vauhdista lentää nenälleen ja kaatua vauvan päälle, kun sattuu ja pahasti. Vauvaan siis.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

jolloin ei tarvi esim. turvavöitä tai turvaistuimia?



Voihan siellä ladulla olla vaika mitä roskia, jota ei sitten vauvan estäessä näkyvyyttä huomaakaan. Painopistekin on hieman eri vauva liinassa kuin yksin hiihtäessä.

Vierailija
2/4 |
15.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuin omassa sylissä oman ruumiin suojassa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

edesvastuutonta. Taisi olla niitä hihhulityyppejä, että kyllä vauva saa osallistua kaikkeen ei saa olla esteenä harrastuksille. Sitten tällä ylpeillään äitiporukassa. Lapsen turvallisuus on sivuseikka kun äiti saa ihastuttavia kommenttejä muilta miten luova äiti kun hoksasi ottaa suksillekkin mukaan.



Muistan, että yksi vauva kuoli kun oli ahkiossa hiihtoreissulla mukana ..mutta ei kun pitää olla aktiivisia superäitejä ja vaarantaa lapsen henki.

Vierailija
4/4 |
15.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

äidin kaatuessa ja mikäli molemmat jostain syystä yhtäaikaa kaatuvatkin, ei äiti kaadu koko painollaan vauvan päälle. Koppa suojaa. Esimerkiksi noista syistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kuusi