raha-asiat päin peetä :(
otin siis asuntolainan yksin, mutta vuoden päästä siitä tulot vähenivät, enkä ole saanut esim exältä elatusmaksuja. Nyt olen kauheassa velkakierteessä. Ahdistaa! Mietin asuunon myyntiä, mutta en kehtaa kertoa isälleni, joka on takaaja, miten kaikki asiat ovat nyt aivan pielessä. Voisin itkeä vaan. En tiedä miten tästä selviän! En voi tehdä lasten takia kovin paljoa enempää töitäkään. Paskaa kaikki!!!! Kaikenlisäksi vuokra-asuminen on niin kallista, etten tiedä missä asuisin? Enkä voi töitäkään jättää muuttamalla halvalle alueelle. Mitä teen??
Kommentit (7)
ksnssa, jos voit pienentää lyhennyssummaa tai vaikka maksaa vain korkoja tietty aika, että pääsisit taas jaloilesi? Pankit kyllä nykyään auttaa ihan mielellään ja vaihtoehtoja varmasti löytyy.
hävettää vaan niin mennä sinne, kun ne varmaan heti ajattelee, että pitikin tälläiselle köyhälle yh:lle laina myöntää :((
ap
"päin peetä" koska on niin paljon ulkomaalaisia taskuvarkaita. Ei ne mitään taskuja varasta kun niitä lompakoita.
Ja kaikki menee exän piikkiin.
Kuinka paha tilanne sulla on? Onko niitä kertynyt paljonkin? Siis maksamattomia asuntolainaeriä?
JOs isälläsi on oma talo tai asunto vakuutena, tiedät varmaan miten käy, jos et omiasi maksa?
Mutta kai oot tietoinen, että kunnalta saat sen minimin, kun todistat, että lapsen isä ei maksa.
Minimi on jotakuinkin 150 kuussa? Soita lastenvalvojalle heti huomenna ja kerro tilanne!
juttelet uuden lyhennysohjelman. Otat ensi pari lyhennysvapaata kuukautta ja maksat velkakierteen pois, sit sovit realistisen lyhennyssuunnitelman johon kykenet. Kyllä sinä selviät.
Vuokraan sulla mensisi varmasti enemmän. muista että maksat omaa.
Tsemppiä!
vaan pidetään sua fiksuna kun ajoissa käännyt pankin puoleen. Usko pois, sun tarina ei todellakaan ole ainutkertainen eikä pankkilaisen näkökulmasta mitenkään edes paha :) Mä tiiän, mä nimittäin käsittelen noita asioita päivittäin. Ota rohkeasti yhteyttä, sun olo sekä taloudellinen tilanne paranee, turhaan jännität! Tsemppiä! :)
ksnssa, jos voit pienentää lyhennyssummaa tai vaikka maksaa vain korkoja tietty aika, että pääsisit taas jaloilesi? Pankit kyllä nykyään auttaa ihan mielellään ja vaihtoehtoja varmasti löytyy.