En haluais hakea lasta päivähoidosta... :(
Tunnin päästä pitäis hakea. Olen tosi väsynyt ja masentunut, haaveilen vaan yksinolosta ja hiljaisuudesta. Vihaan kaikkia tällä hetkellä, ystäviäni, sukulaisiani, kaikkee.
En haluaisi lasta tänne, kun tuntuu että nyt ei jaksais huolehtia ees itsestään. Miten voi olla näin surkea ja kurja olo???
Kommentit (4)
Ei ole miestä, en voi lähteä mihinkään. Pitää vaan jotenkin yrittää työntää tää olotila taka-alalle ja ryhdistäytyä.
Haluaisin kyllä niin karkuun jonnekin!
Mut silti se ei tätä oloa helpota. Helvetti kun saisi olla rauhassa tämän päivän tai vaikka loppuelämän. Tosi ahdistavaa joutua tällasessa tilassa huolehtimaan lapsesta. Ei tee hyvää sillekään.
Toinen ei vielä edes ymmärrä mistään mitään mutta tunnetasolla tajuaa ettei hänestä tykätä.
Jotenkin minusta tuntuu et olet saanut olla rauhassa ihan tarpeeksi. Entäpä jospa vaihteeksi tekisit jotain toisten hyväksi! Olet onnistunut jos saat lapsesi nauramaan ja eloisaksi!
Onko miestä? Voisitko lähteä viikonlopuksi jonnekin?