Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Atoopikot, miten ihonne voi kesällä?

Vierailija
28.06.2011 |

Mä en tiedä, onko mulla atopia vai allergia ollut nyt pari vuotta. Olen jo 40+. Voiko koira-allergia aiheuttaa atopian kaltaista ihottumaa? Se on oikeastaan ainut muuttuja tässä ihottuman tulon aikana. Eli karheita kuivia kohtia käsivarsissa ja jaloissa. Ensin tulee ihottuma ja muuttuu tuollaiseksi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ovat olleet aivan eri näköisiä, ei siis melko isoja laikkuja, vaan enemmänkin pistemäisiä. Vai onko psori-ihottumaa erilaisia?



Kuvalinkki olis kiva.



En kestä tätä enää kauaa, kun yöunet menee.

Vierailija
2/2 |
28.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kesällä, koska minulla on aurinkoihottuma. En siis voi olla auringossa ollenkaan. Öljyäminen ja Kestine auttavat etten öisin kynsi itseäni verille.

Aurinkohan olisi muuten hyväksi atoopikolle, mutta ei minulle valitettavasti, ollaan sitten sisällä päivät ja lähdetään ulos vasta auringon laskettua kuin vampyyrit ikään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla