mieheni on minua huomattavasti vanhempi...haluatko kysyä jotakin?
Kommentit (12)
Toi kuullostaa ihan ok ikäerolta. Ei mikään hirvittävä ja teidän iät huomioonottaen ei mitään outoa.
Olen tällä palstalla siksi koska meillä on 1-vuotias lapsi.
ap
...ja mä odotin jotakin 30 vuoden ikäeroa. Ihan nuori heppuhan tuo miehesi on vielä.
ällöttävä mies. Pelottaako kun olet 25 niin hän alkaa kytätä nuorempia?
Sitä paitsi hän oli vielä neitsyt kun tavattiin ja on ollut vain minun kanssasi.
ap
Itsestä tuntui myös ollessani 19 että olen jo aikuinen ja tunsin itseni tosi kypsäksi ja kokeneeksi. Kymmenen vuotta vanhempana tajuan kuinka lapsi sitä alle parikymppisenä vielä on ja kuinka paljon kymmenessä vuodessa muuttuu ja kypsyy.
Kyllä sä kuule olet teini, vaikka suilla ois 5 lasta ja vaikka miehesi ois 48v, jos kerran ite oot 19 eli nineteen...
Mutta oletetaanpa että olette yhdessä sanotaan 30v uoden päästä... Sitten se on aika paljon.
Minulla ja miehelläni on ikäeroa 14 vuotta ja niin ihanaa kuin meillä onkin nyt, murehdin aikaa n. kymmenen vuoden päästä. Mies jää eläkkeelle ja minun pitää olla aina vaan töissä, toista kymmentä vuotta. Yhteisiä eläkevuosia jää aika vähän jäljelle, luulisin. Siinä vaiheessa kun minä eläköidyn ja olisin toivon mukaan vielä pirteä vaikka matkustelemaan, niin onko mies enää?
Mieheni on nyt 50v ja sydänsairaasta suvusta (läppävika hänelläkin) ja kyllä minulla on jossain sisimmässäni pelko siitä että jos mies vaikka kuoleekin pian. Vaikka eihän sitä auta murehtia, mutta silti..
Että onko ap:lle tullut tällaiset mieleen?
Vierailija:
Sitä paitsi hän oli vielä neitsyt kun tavattiin ja on ollut vain minun kanssasi.ap
taitaa olla todella komea tämä sun miehes? varmaan vaan sua varten säästeli sitä poikuutta?
Tietenkin joskus mietin miehen vanhentumista, mutta hän on kuitenkin elämäni mies eikä minua haittaa vaikka meillä ikäeroa onkin.
t. ap
ap