Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten saan kiinni hommista?

Vierailija
05.03.2011 |

Lauantai, toiseksi viimeinen lomapäivä yhteisellä talvilomalla.



Kukaan ei oo edes haistanut pihalle, lapset pelanneet wiillä ja rakentaneet majaa koko päivän, mies makaa sängyssä ja mä notkun koneella.



Ruokaa pitäis tehdä, ei jaksa. Siivousta lykättiin ensiviikkoon sillä perusteella, että mies voi sit siivota kun sillä myös ensiviikko vapaata. Ettei käytetä yhteistä lomaa siivoomiseen... Käytetään se ennemmin apaattisuuteen.



Koti on ihan sekainen, tiskikone pitäis täyttää, pyykkiä pitäis ripustaa pari koneellista ja pestä kaksi. Keittiössä on räjähtänyt pommi.



Auttakaa, mitä mä teen? Oonko vaan, vai pitäiskö yrittää jotain?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

siivoatte yhdessä pahimmat sotkut, sitten palkinnoksi käytte jossain pitsalla. Huomiseksi suunnitelma: leivotte yhdessä laskiaispullia, jonka jälkeen menette koko konkkaronkka ulos liikkumaan. Pullat syötte tietysti vasta ulkoilun jälkeen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla