Apua, millaiset kengät sopii pillifarkkujen kanssa?
Pitkät saappaat tietysti, mutta voiko muita käyttää?
Kommentit (10)
väkisin tulee jalkateristä massiivisen ison näköset. Siis että ois 50 numeron kengät jalassa. Ainoastaan saappaat ois hyvät.
saappaat, nilkkurit, korkkarit ja joskus harvoin tennarit.
Mielestäni pillifarkkujen kanssa pitää olla korkeat kengät
väkisin tulee jalkateristä massiivisen ison näköset. Siis että ois 50 numeron kengät jalassa. Ainoastaan saappaat ois hyvät.
Saappaat lahkeen päällä saavat jalta näyttämään lyhyemmiltä, koska "katkaisevat" jalan. Avokkaiden kanssa näyttä pitemmiltä sääret, kun ei "katkaisevaa" tekijää.
ja rohkeudesta. Loaferit eivät käy, eivätkä lenkkarit. Oikeastaan joko oikein korkea korko tai ihan ballerina on hyvännäköistä, puolikorkea näyttää nuijalta.
<a href="http://2.bp.blogspot.com/_yNnUVesimDM/SzuvMyLZGHI/AAAAAAAAK38/u6EiyqTYo…" alt="http://2.bp.blogspot.com/_yNnUVesimDM/SzuvMyLZGHI/AAAAAAAAK38/u6EiyqTYo…">http://2.bp.blogspot.com/_yNnUVesimDM/SzuvMyLZGHI/AAAAAAAAK38/u6EiyqTYo…;
<a href="http://4.bp.blogspot.com/_yNnUVesimDM/S0OZzhsEQ_I/AAAAAAAAK9U/ZgVJis66S…" alt="http://4.bp.blogspot.com/_yNnUVesimDM/S0OZzhsEQ_I/AAAAAAAAK9U/ZgVJis66S…">http://4.bp.blogspot.com/_yNnUVesimDM/S0OZzhsEQ_I/AAAAAAAAK9U/ZgVJis66S…;
<a href="http://i621.photobucket.com/albums/tt297/Korundi/Kesakuu%202010/_MG_039…" alt="http://i621.photobucket.com/albums/tt297/Korundi/Kesakuu%202010/_MG_039…">http://i621.photobucket.com/albums/tt297/Korundi/Kesakuu%202010/_MG_039…;
El naturalistin nilkkurit, matalat naunanahkakengät, koristossut, ballerinat jne. katso ihmisten jalkoinin tai muotiblogeja.