10v suhteessa. Välitilinpäätös. 95% orgasmeista omin käsin
Nlin se vaan on. Ihan itse laskeskelin. Siis seksiä kerran kuussa tai kahdessa. Alussa toki hieman vilkkaampaa ekan vuoden aikana. Kuitenkin haluan päivittäin. Eli suurinpiirtein suhteen aikana 95% orgasmeista on omin käsin tehty.
Olen siis 35v mies.
Paljon rauhallisemman libidon omaava tietenkin syyttää vaan et oon seksiaddikti. Olen aktiivinen. Ihmettelen että miten päädyin pitkään suhteeseen täysin seksuaalisesti epäsopivan partnerin kanssa. Sentään heteroita ollaan molemmat.
Jos jotain positiivista hakee niin vaimon kanssa rakastelu on kuin vieraissa kävis.
Kommentit (5)
mies ei halua, vaikka omia haluja olisikin melkein päivittäin tai useasti päivässä. ehkä sen kanssa vaan oppii elämään...
Aika vähän teillä tuota toimintaa on, todella.
Silti sanon vielä, että mun mies laulaa kyllä ihan samaa laulua, että tarpeeksi ei saa, vaikka kuitenkin saa neljästi viikossa. Että omalta osaltani voisin vetää sellaisen johtopäätöksen, että miestä ei oikeasti tyydytä mikään määrä.
olen itsekin naimisissa, kolme lastakin.
Mistä tuo neljästi viikossa tulee?
Käytännössä mies haluaa joka päivä.
se määrä mitä toimintaa yleensä viikkotasolla on. Se ei siis ole mikään ennalta määrätty kiinteä luku, vaan työpaineet, väsymys, iltatyöt jne yleensä verottavat viikosta muutaman illan, jolloin ei jaksa seksiä.
Meillä lisähaasteena on vielä sekin, että itse olen aamuvirkku enkä jaksa iltaisin valvoa. Mies taas kukkuu mielellään puoli yötä ja on aamuisin ihan poikki. Minä siis sijoittaisin seksin mieluiten aamuun, kun olen virkeä ja mies taas haluaa myöhään illalla.
Lomalla tilanne on ihan toinen.
Saan keskimäärin kerran viikossa - joskus kaksi.
Mies ei ajattele alapäällään, vaan päällään. Hänen mielestään sellainen 3 krt päivässä mies on eläin.
Näin minä sitten elän puutteessa
N45
ps. Hauska tuo sinun viimeinen lauseesi ap. Minustakin tuntuu hieman samalta!
Aika vähän teillä tuota toimintaa on, todella.
Silti sanon vielä, että mun mies laulaa kyllä ihan samaa laulua, että tarpeeksi ei saa, vaikka kuitenkin saa neljästi viikossa. Että omalta osaltani voisin vetää sellaisen johtopäätöksen, että miestä ei oikeasti tyydytä mikään määrä.