Montako samankokoista kestovaippaa tarvitaan?
Tarkoitus olisi lähinnä päiväkestoilla. Vauva täyttää nyt 8 kuukautta.
Kommentit (3)
pärjätty noin 12 vaipalla, kun on ihan täyskestoiltu. Pyykkikone on pyörinyt kylläkin päivittäin. Nyt kun lapsi on hieman kasvanut, vaippojakin on enemmän, ehkä noin 18.
Osakestoilija ei tarvitse niin paljon. Kannattaa muuten ostaa yhden koon vaippoja tai sellaisia, joissa on kunnon säätövarat (esim. Fuzzi Bunz tai Bumgenius tai vastaavat kotimaiset).
Siis kuinka usein se vaippa vaihdetaan verrattuna kertakäyttövaippaan? Meillä menee päivässä kolme kertakäyttövaippaa plus yövaippa. Minkä verran käytätte vaipossa imuja? Olen vieläkin hieman hukassa näitten kestovaippojen kanssa... Vastasyntyneen kanssa koko homma epäonnistui täysin ja sen jälkeen ollaan jumiuduttu käyttämään kertiksiä, mutta nyt vihdoin ajattelin ryhdistäytyä ;)
ap
oli meillä käytössä, kun päiväkestoiltiin aina kotona ollessa.