Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Montako samankokoista kestovaippaa tarvitaan?

Vierailija
29.10.2010 |

Tarkoitus olisi lähinnä päiväkestoilla. Vauva täyttää nyt 8 kuukautta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli meillä käytössä, kun päiväkestoiltiin aina kotona ollessa.

Vierailija
2/3 |
29.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

pärjätty noin 12 vaipalla, kun on ihan täyskestoiltu. Pyykkikone on pyörinyt kylläkin päivittäin. Nyt kun lapsi on hieman kasvanut, vaippojakin on enemmän, ehkä noin 18.



Osakestoilija ei tarvitse niin paljon. Kannattaa muuten ostaa yhden koon vaippoja tai sellaisia, joissa on kunnon säätövarat (esim. Fuzzi Bunz tai Bumgenius tai vastaavat kotimaiset).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis kuinka usein se vaippa vaihdetaan verrattuna kertakäyttövaippaan? Meillä menee päivässä kolme kertakäyttövaippaa plus yövaippa. Minkä verran käytätte vaipossa imuja? Olen vieläkin hieman hukassa näitten kestovaippojen kanssa... Vastasyntyneen kanssa koko homma epäonnistui täysin ja sen jälkeen ollaan jumiuduttu käyttämään kertiksiä, mutta nyt vihdoin ajattelin ryhdistäytyä ;)



ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kahdeksan