Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nyt ymmärrän miksi toisilla niin pienet ruokakauppa kustannukset viikossa!

Vierailija
07.04.2010 |

en aikaisemmin ymmärtänyt miten on mahdollista että 2 aikuista ja 2-3 lasta elää viikossa 50-100€ ruokakauppaan. siis vaipat, vellit, pyykinpesuaineet, shampoot ym. mukaan lukien! Meillä 1 aikuinen ja kaksi alle kouluikäistä menee 90-100€/vk no me syödään se 5-6krt/pv ja vielä terveellisesti eli kokojyvä pastat, leivät ja kasviksia,salaattia ja vielä herkutellaankin joka viikko esim.jäätelöllä

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos kotona syödään kerran päivässä niin ei ihmekkään. ja vkpl naukitaan jotain pientä ja vaan kerran lämmin ateria

Vierailija
2/2 |
07.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä viikon kauppalasku on n. 100e. Ja olen kotiäiti ja lapset alle kouluikäisiä, mieskin työskentelee kotona. Eli kaikki 4 syödään kotona kaikki ateriat ja välipalat. Lapset 2 lämmintä ateriaa ja aikuiset yhdet lämpimät päivässä. Eli se 100e viikossa menee kauppaan. Meillä on vaihtelevaa kotiruokaa ei mitään pihvejä oikeastaan koskaan vaan kastikkeita ja keittoja, perunaa, makaronia, riisiä.. ja herkutellaankin useasti. Mä olen ollut tyytyväinen meidän kauppalaskuihin, koska olen kuullut, että saman kokoinen perhe käyttää paljon enemmän ruokakauppaan rahaa kuin me.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi kolme