Onko Sokoksella mallistoa ns. isoille tytöille? Entä stokkalla?
Kommentit (5)
aikuisen naisen tytöttely kun koetaan yleensä loukkaavana, tässäkö se tyttöys jotenkin pienentää tuota ilmaisua iso? Eli ei sitten kuitenkaan ole niin hirveän iso.
- iso ja komea NAINEN.
Lihaville tytöille voi olla vaikea saada vaatteita. Mutta lahkeita & hihoja lyhentämällä se onnistunee.
Sokos myy mallistoa, onkohan sen nimi Zenzi, Zenza tai jotain sinnepäin. Sokos myy myös NP:n vaatteita, joilla on isoja kokoja. Omasta mielestäni NP:n mallisto on liian tätimäinen, mutta heiltä löytää hyvin eri vartalomalleille sopivia pitkiä housuja ja farkkujakin.
Stocka myy myös NP:tä, mutta valikoima mielestäni pienempi kuin Sokoksella, näin ainakin Tampereella.
Ainakin löytyy vaatteita koosta 42 ylöspäin. Näistähän Seppälä ja Lindex on osa Stockmann konsernia. Ja kalliimmista MaxMara.
heidän omissa mallistoissaan, esim. Global essntials.