Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Saako 4D-ultrassa 100% varmuuden sukupuolesta?

Vierailija
02.11.2009 |

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän vauva oli 4D- ultrassa aluksi jalat aivan ristissä ja lääkäri sanoi, että hän ei pysty näkemään sen takia mitenkään vauvan jalkoväliin ja sanomaan sukupuolta. Koitettiin eri suunnista, mutta vauvalla oli jalat niin tiukasti jalat ristissä, että ei vaan ollut näkyvyyttä haaroihin.



Mieheni sanoi siinä vaiheessa, että kaippa se on tyttö, koska ei miehet voi pitää tuolla tavalla jalkoja ristissä (vehkeet rutistuu muuten :D).



Lääkäri ultrasi sitten muita juttuja ja sanoi lopuksi, etät koitetaan vielä katsoa sinne vauvan haaroihin. Ja vauva suoristikin jalat ja saimme suoran näkyvyyden haaroihin - lääkäri sanoi "komean kokoiset vehkeet, ja tässä vielä muistoksi teille oma valokuva pippelistä".



Mies myhäili tyytyväisenä, että "mähän sanoin jo kotona, että poika se on....". Niinpä niin :D



Siis, jos sinne haaroihin saa suoran näkyvyyden niin kyllä sen sukupuolen näkee. Meidän saama valokuva vauvan haaravälistä oli kuin normaali musta-valkoinen valokuva poikavauvan vehkeistä.



Ja poika meille syntyikin :D



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kahdeksan