Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko pillerit laihduttaa?

Vierailija
07.01.2010 |

Easy shopping-lehdessä taas mainostetaan Citrax-laihdutuspillerit. Onko kukaan täällä olevista koskaan kokeillut moisia? Itseäni on vaikea vakuuttaa pillereiden hoitavan laihdutuksen, samalla kun ruokailutottumukset ja liikunnan määrä ei muutu. Lähinnä minua askarruttaa, kun mainoksessa luvataan rahat takaisin ellei asiakas ole tyytyväinen.



Miten on mahdollista, että tätäkin kyseistä tuotetta myydään aina vaan "rahat takaisin" -periaatteella ellei se toimi?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Citrax-laihdutuspillereitä

Vierailija
2/4 |
08.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

näkemättä mainosta vaikea sanoa. En kyllä usko että voi, mutta en osaa selittää miksi laittavat tuollaisen takuun. Kai joku kuluttajasuoja takaa, että rahat saa takaisin?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisiko lihavuutta jos asia olisi näin yksinkertainen? Kuluttajansuojelut ovat käsitelleet näitä monesti. Huijausta tietenkin. Rahojen takaisin saamisessa jumalaton homma, luottavat siihen, että asiakkaat eivät jaksa/kehtaa ryhtyä.

Vierailija
4/4 |
08.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos tuollainen ihme-pilleri olisi keksitty niin eiköhän siitä olisi tullut jo iso juttu?



Eivät toimi. Olen lukenut monen menettäneen rahansa moiseen roskaan kun uskoivat mainoksiin. Rahojaan kun pyysivät takaisin niin koko yhtiö katosi maan päältä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan yksi