Lue keskustelun säännöt.
Loma alkoi ja alakuloinen olo!
27.06.2009 |
Olenko ihan pimeä.. Odotettu loma alkoi ja tuntuu jotenkin tyhjältä, ei mitenkään erityisen hauskalta. Olen kai niin tukka putkella mennyt koko vuoden että nyt äkkiä tuntuu tyhjältä kun ei olekaan aikatauluja jne. Kohtalotovereita?
Kommentit (2)
Mulla on tarkemmin aatellen usein ollut sama juttu kun joku "urakka" on ohi. t ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
mullekin usein käy! Ei muistakaan mitä haaveili tekevänsä lomalla ja mihin olis niiiiiin ihana päästä keskellä päivää! Lienee aika tavallista, kun yhtäkiä arkinen pakerrus on hetkeksi historiaa, pääkopalla kestää pari päivää asettua loma-asetuksiin.
Soita kaverille ja menkää torikahville. Piipahda aleissa tai käy kampaajalla. Hemmottele hiukan itseäsi, mikä sulle nyt ominaisinta olisikaan. Vaikka makaisit lattialla lasten kanssa yöpaidoissa iltaan asti ja sitten hampurilaiselle. Kyllä se lomavaihde sieltä löytyy!