Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kysymys kantoliinailijoille

Vierailija
10.07.2009 |

Meillä vauva viisi päivää vanha ja tarkoitus olisi opetella liinan käyttöä, mutta tuleeko vauvalle hirveän kuuma siinä näin kesällä? Vaikka riisuisi ihan vaippasilleen... Liina siis jo hommattu ja olis kiva sitä päästä käyttämään. Toivoisin käytännön vinkkejä. Kiitos etukäteen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sieltä saat hurja paljon ohjeita ja neuvoja erilaisiin sidontoihin ja liinoihin.



Kuumalla vauvaa voi pitää liinassa pelkässä bodyssä. Vähän viileämmällä ilmalla taas enemmän päälle.



http://www.kantoliinakanava.fi/

Vierailija
2/2 |
10.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta se ilmoittaa kyllä, jos on huono olla.



Alkuun kannattaa katsella sidontoja ja asentoja kantoliinakanavan sivuilta ja harjoitella vaikka pehmoeläimen kanssa laittamista. Vasta sitten kun vähän tajuaa itse, ähertää vauvan sinne.



Tuonikäistä vauvaa ei ole hyvä laittaa pystyasentoihin pitkäksi aikaa, mutta toisaalta kehtoasentoja on vaikeampi saada vauvalle mukavaksi. Eli kokeile vähän kerrassaan.



Ja vauva voi vähän ärtyä sinne liinaan laittamisesta, joten lähde heti kävelemään ja hyssyttele, korjaat asentoa siinä mennessäsi. Jos sinne rauhottuu, niin varmasti sitten tykkää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi yksi