Olenko ihan taukki, tekevatko muut samaa (kyse miehista)?
Kommentit (6)
ettei pida hairita. Mutta esim. pelin jalkeen, kun seuraavaan on tuntikausia aikaa, tai vuorokausi.
ap
pahinta mitä voi tapahtua on että nolaat itsesi ja mitäpä tuosta välittämään kun hän ei edes tunne sinua
mene ihmeessä jutteleen.Puhuttavaa riittää varmaan siitä urheilutapahtumasta? Enempi sua kaduttaa jos et nyt toimi kuin, että mahollisesti jätkä on tympee eikä innostu.Sitten voit ainakin lohduttautua sillä,että "yritys hyvä kymmenen" ja taputtaa itseäsi olkapäälle suorasta toiminnasta. Ja vielä jos te ette tuu näkemään tämän jälkeen niin mikä ettei kannata kokeilla.Lykkyä :)
-M.-
tuo on hyva tapa katsoa asiaa (en meneta mitaan). En tieda onko han sinkku, yrittanyt olen tutkia googlella :)
ap
lahetin viestin pelkalla otsikolla.
No, siis asia on se, etta ajatuksissani pyorii mies, jota en ole edes kasvotusten tavannut. Nain hanet viikonloppuna ja en uskaltaut menna juttelemaan, en tieda mita olisin voinut sanoa.
Tiedan nakevani hanet (ainakin etaalta) huomisen tai ylihuomisen aikana ja han on kummitellut mielessani siita asti, kun nain ekan kerran lauantaina. Kyse oli (ja on huomenna myos) urheilutapahtumasta, jossa olen katsojana ja han osallistujana. Han ei ole suomalainen, emmeka ole nyt Suomessa. Tiedan, etta jaa harmittamaan, jos en uskalla menna juttelemaan, mutta pelkaan, etta han ei innostu ollenkaan. Han vaikuttaa tosi ujolta ihmiselta, eika ole mikaan julkkistyyppi.
Mita teen? Teetteko muut sita, etta haaveilette jonkun peraan talla tavalla?
ap