Onko Manducan kantoreppu oikeasti hyvä?
Kommentit (6)
monimutkaselta kaikkine säätelyineen...ja kallis!!!
mutta en ole vielä sitä keksinyt, miten siinä ihan pienen vauvan saisi viihtymään.
enkä tykännyt. En saanut lasta ilman apua selkäpuolelle kannettavaksi ja jos kannoin edessä en ylettynyt laittamaan sitä kiinnitystä taakse (jouduin pyytämään apua aina ensimmäiseltä vastaantulijalta).
Meillä ollut käytössä nyt puoli vuotta ja olen tykänny kovasti. Vauva viihtyy hyvin ja monesti nukahtaakin siihen. Kantoliina on jäänyt Manducan myötä melko vähälle käytölle. Reppu on niin paljon helpompi laittaa päälle. Niskaremminkin saan helposti laitettua kiinni, vaikka alkuun se tuntui hankalalta.
Hankala säätöineen. Ja lyhyelle vielä hankalampi koska olkahihnoja on pidettävä ristissä ettei reppu tipu.
Makuasia varmaankin, mutta itse tykkään kovasti. Tyttö on nyt jo 1v 3kk ja niin pienestä oon siinä kantanut kuin mahdollista ja edelleen tykätään molemmat :) Mieskin on jokusen kerran reppua käyttänyt, liinaa ei ikinä. Liina jäi kyllä mullakin laatikon pohjalle, kun sain repun.
Säädöt ei oo vaikeet, kun vaan jaksaa niihin tutustua. Eka kerran voi tuntua tuskaselta, jos ei oo ikinä reppua kokeillut, mutta äkkiä oppii.
Plussia tuli mieleen vielä sen verran, ettei paina hartioita, lapsen painon saa halutessaan enempi lantiolle. Niin ja Manducaa voi käyttää aika isollakin lapsella.
Jos mahdollista, niin käy koittaan jossain Manducaa, niin ei tarvi ostaa sikaa säkissä.
monimutkaselta kaikkine säätelyineen...ja kallis!!!