Kuka käyttää samoja housuja puolen vuoden ajan?
Kommentit (14)
vuodesta 2004. On tosi kestävät kyllä ollu.
Sanoinpa epäselvästi aloituksessani.
Mulla on kolmet farkut, niitä vaihtelen.Outo kysymys sulla.
Esim. miehelläni on kaapissa neljät aivan samanlaiset farkut, koska vihaa vaatteiden sovittelua. Jos löytää hyvät, ostaa niitä aina monta paria kerrallaan.
kun kerrankin löydän sopivat. Ja hyvin voin olla joka päivä mustissa, suorissa housuissa. Töissä siis.
Kotona ohuet lökärit on paljon mukavammat kuin farkut. Ulos lähtiessä laitan keliin ja tilanteeseen sopivat.
Pesen toki välillä, mutta vaihdan vasta kesällä. Nyt jalassa olevat on olleet päivittäisessä käytössä viime syksystä asti.
Ps. Vaihdan parempiin myös vieraita varten. ;)
Komerossa on kyllä kahdet vai kolmet uudet, laputkin vielä paikoillaan. Mies on niin visu, että haluaa käyttää ensin puhki yhdet ja sitten ottaa vasta uudet käyttöön. Housuja toki pestään välillä, ettei ne ihan itsestään lähde kävelemään.
Erikseen on sitten pukuhousuja, verkkahousuja, työhousuja...
Toki niitä housuja pestään ja ulkona on eri housut kuin kotona, mutta puhki käytännössä kulutan aina kaikki.
Tämmöinen käytäntö alkoi jo lapsena/teininä kun innostuin huonosti uusista vaatteista, ne tuntuivat epämukavilta. Kyllä niitä vaatteita muitakin on, mutta aina sitä jotenkin valitsee ne samat.
No on hänellä farkkujen lisäksi verkkarit joita pitää joskus vapaapäivinä kotosalla ja kuntoillessa, mutta muuten hänellä on aina samat farkut jalassa. Pesee niitä välillä mutta ei omista kuin yhdet farkut kerrallaan, ei koe tarvitsevansa enempää ja mikäs siinä, siistiltä näyttää kuitenkin niin toimikoon tavallaan :)
näillä muutamilla hyvillä farkuilla pärjää hyvin :) Omistan yleensä yhdet ulkokengätkin kerrallaan.