Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sinä, jolla etäiset välit äitiisi: millainen ihminen äitisi on

Vierailija
14.07.2009 |

ja miten hän sinua lapsuudessasi kohteli ja kohtelee nyt?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otti paljon oppia vanhoista sananlaskuista ja Raamatusta tyyliin jos joku lyö sinua, niin käännä toinenkin poski. Sain surkean itsetunnon ja nykyään käyn katsomassa häntä muutaman kerran vuodessa velvollisuudentunnosta.































Vierailija
2/4 |
14.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kotirouva. Oli kotiäiti ja koko elämä pyöri kodin ja oman itsensä ympärillä. Ei varsinaisesti ollut kauhean kiinnostunut tekemisistäni, koska piti joko säilöä, hillota, leipoa, laittaa ruokaa tai siivota. Ihan ok lapsuus mulla oli, mutta en nyt vain koe ko. ihmistä mitenkään läheiseksi. Maailmamme eivät niin sanotusti kohtaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapset olivat vain este tai rasite. Pilasivat tissit ja kauneuden kuulemma (äiti ex-missi). Ei koskaan pitänyt sylissä tai minulla ei ainakaan ole muistikuvaa. Ruokaa sain, vaatteita ja kodin pääni päälle.

Vierailija
4/4 |
14.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laiminlöi hoitoni, minut huostaanotettiin ja pääsin sijaiskotiin. Äitini vaatimalla vaati minua takaisin, mutta kun ei onnistunut siinä, lopetti epäsäännöllisetkin tapaamiset ollessani aikuisiän kynnyksellä. Itse otin häneen yhteyttä vuosien jälkeen. Olemme nyt puheväleissä, mutta ei tajua/pidä minua tyttärenään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kolme