Brio kombi
Mielipiteitä kaivataan..
Ajattelin ostaa noin vuoden käytössä olleet ja siistit Brion kombit, vuosimallia 06. Olis kaverin kaverilla myynnissä. Takuuta vielä noin vuosi jäljellä. Ilmakumipyörät, heittoaisa jne.
En ole ehtinyt vertailemaan vaunuja, emmaljunga ym. enkä ihan heti pääse kauppoihin ja pitäisi tehdä suht nopeasti päätös... onko hyvät vaunut, mitä miinuksia jne, kokemuksia siis otetaan kiitollisena vastaan !
Kommentit (19)
Tilavat, kestävät ja hyvät työntää. Heittoaisa on hyvä. Meillä ainoa ongelma oli kuomun löystyminen, mutta helppo se oli itsekin kiristää.
lapsellamme käytössä ja ihan hyvät olivat. Kerran jalkapeitteen neppari irtosi, mutta sen sai korjauttaa takuulapulla. Muuta vikaa ei ollut. Voin siis suositella.
Kyselee mielenkiinnosta kolmonen, joka myi omat kombit hyvään hintaan :)
Ainoa miinus on iso koko eli jos teillä autossa pieni takakontti ja tarvetta kuljettaa vaunuja, niin vaivalloista saattaa olla. Mutta muuten ei mitään valittamista.
eikö ole ihan kohtuullinen? Uudet maksavat kuulemma lähes 700e ja onko ne ihmeemmin muuttuneet ?
t. ap
En kyl 450 ¿ käytetyistä maksaisi! Vaikka kuinka olisi takuuta jäljellä.
Tähän aikaan vuodesta saa 400 eurolla uusia 2007- malleja T.3
Olipa hyvä, että kysyin. Tiedämpä tinkiä hinnasta.. Kiitos :)
t ap
esin www. citybaby. fi siellä uudet 2008 maksaa 599¿ ja olen nähnyt myös tarjouksessa 499¿. Meillä itsellä oli kombit ja myytiin ne 250¿ pois. Ihan hyvät perusrattaat,kestävät. Iso miinus keinujousitus, joka löystyy ajan mittaan.
mutta sellaisen kuosin, joka on ollut luultavasti vuonna 05-06 ?? Beige-ruskea-poltettu oranssi; mistä sellaiset enää saan ja mielellään siis uudet.. on vaan niin hienot mielestäni..
Itse ostin vm. -07 kombit vuodenvaihteessa uutena. Vähän alle 400¿ jäi hintaa.
paljon. Katso www. babystyle. fi, siellä oli ainaki vähän aikaa sitten 2006 vuoden kombeja halvalla
Tuo on 450e kova hinta uusista varsinkin tutulta, ei niistä yli 400e kannata maksaa..
ja ollaan oltu tosi tyytyväisiä. Nyt jo meidän 2 lapsella olleet käytössä ja ei mikään paikka rikki eikä kuluneen näkönen. Kestävät ja tilavat on. Lisäksi tykkään kovasta kantokopasta, kun toimii ekat kuukaudet loistavasti matkasänkynäkin. Ja kantokoppa vaan nostetaan pois ja selkänoja pystyyn ja avot - rattaat on valmiit. Ei erillisen vaunu- ja ratasosan kanssa pelaamista, joka on kuuleman mukaan tosi raivosttavaa esim. Emmaljungissa.
Omasta kokemuksesta voin kyllä suositella Kombeja!