Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Milloin voidaan puhua " korvalapsesta" ?

Vierailija
25.02.2008 |

Pojalla 8kk on nyt ollut joulukuun lopulta tähän hetkeen 3 korvatulehdusta. Onko jo kyse kierteestä? Ärsyttää, kun lääkkeet ei tunnu tehoavan. Yöt sentään nukkuu, mutta syö huonosti. Muutenkin mennään miinuskäyrillä painon suhteen..

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset


mun tytöllä kävi niin- bakteerit jäivät jonnekin sisäkorvaan muhimaan eikä lukuisat kuurit tehonneet enää, koska märkäbakteeri ei päässyt korvasta ulos. me laitatettiin yksityisellä putket kun neiti oli 8kk. tätä ennen oli tulehduksia ollut 9 kpl.



meille lekuri sanoi, että jos vuodessa on 6 tulehdusta tai puolessa vuodessa 4, on aiheellista laittaa putket.



käy kunnon korvalääkärillä ja vaadi saada kunnon hoitoa lapsellesi- me ei sitä yleisellä puolella saatu. väittivät, ettei muka alle 1v lapsia ees putkiteta...just juu.



no, putkien jälkeen ei ole ollut sitten ainuttakaan tulehdusta:)



jaksamista

Vierailija
2/3 |
25.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jännittää vaan, että tuleeko lapsesta samanlainen " korvalapsi" kuin minä olin.

-ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
25.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lääkekuurit eivät auttaneet ja korvat vuotivat mätää. 6kk laitettiin putket ja heti paranivat. Neljä seuraavaa lastani saivat putket heti korviinsa kun oli ollut kolme tulehdusta. Korvasärky on aivan kamalaa, en soisi sitä kellekkään miksi siis antaa oman lapsen kärsiä niistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kaksi