Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Onko 11 kk:n iässä joku lahkeessariippumiskausi?
10.04.2008 |
Esikoinen meni 1v hoitoon ja silloin muistan, että olin tavallaan helpottunut, kun päivät oli pelkkää vinkumista ja lahkeessaroikkumista. Nyt kuopus on 11kk ja taas on ihan mahdotonta vinkumista ja syliin-pois-syliin-pois -kiehnäämistä. Tuntuu että aamusta iltaan on vain kaikki huonosti.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Monilla se on siinä 1v kieppeillä -kuten meidän pikkumiehellä. Ja sääri, jota pitkin kiipeillään ja puntti, jossa roikutaan, on tasan ja varmasti äidin. Kenenkään muun perään ei ole ja kaikki on hyvin jos äiti on lähellä.
Tavallaan suloista koska esikoisella ei koskaan ollut tällaista vaihetta. Sille kelpasi kuka vaan ja äidin perään itkeskeli ehkä kerran... Mutta tämä mussukka on ihan toista maata ja anutin suuresti kun olen niin tarvittu -edes tämän pienen vaiheen ajan.