Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

transseksuaali raskaana!

26.03.2008 |

Thomas Beatien raskaus on edennyt jo viidennelle kuulle.





Katso kuva Advocate. comin sivuilta!



Yhdysvalloissa Oregonin osavaltiossa asuva Thomas Beatie ja hänen vaimonsa Nancy odottavat tyttövauvaa.



Beatie syntyi naisena, mutta poistatti myöhemmin rintansa ja kävi läpi testosteronihoidon muuttuakseen mieheksi. Beatie ei luopunut sukuelimistään.



Beatien vaimo ei kuitenkaan kyennyt synnyttämään lasta, joten Thomas Beatie päätti ottaa raskauden vastuulleen.



- Lopetin testosteroniruiskeet. Viimeisistä kuukautisistani oli kulunut kahdeksan vuotta, joten voitte kuvitella, ettei päätös ollut helppo, Beatie sanoi Javno. org- sivustolla.



Muutaman kuukauden kuluttua Beatie tuli raskaaksi luovutetulla spermalla ja sai kuulla odottavansa kolmosia, mutta raskaus meni kesken.



Nyt Beatien uusi raskaus on sujunut hyvin, ja lapsen on määrä syntyä 3. heinäkuuta.



Beatie on lakienkin mukaan mies ja Nancy hänen virallinen vaimonsa.



Beatie kirjoittaa raskauskokemuksistaan The Advocate -lehdessä ja tuntemuksistaan odottaa lasta miehenä.



Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

onkohan annos ollut pieni tai mitä lienee



Suomessa tuo ei ole mahdollista, sillä ennen lapsettomuushoitoja TS ihmiset kastroidaan kirurgisesti, näin siis vain puoliso voi saada lapsen ja niin edelleen

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kolme