Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen nyt seurannut uskovaisten elämää ja alkanut

Vierailija
29.12.2007 |

pikkuhiljaa huomaamaan et ovat aika kieroa porukkaa ja rahaa saavat jotain ihme kautta. Oikein masentaa kun taitavatkin olla pelureita.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elän (yritän) niin kuin opetan. Rahaa saan palkkatyöni lisäksi ennakkoperintönä, onko se kieroa?

Vierailija
2/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeasti uskovainen ihminen ei tee mitään tuollaista, joten ei kannattaisi aina yleistää. Voisin minäkin yleistää millaisia ei-uskovaiset ovat - eikä se olisi kovin mairitteleva kuva teistä ei-uskiksista!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Melkoista kaksinaismoralismia on ainakin yhdessä suuressa liikkeessä. Materian ja rahan palvontaa ja suoranaista kilpailua kellä hienoin ja komein talo ja sisustus, merkkivaatteet, kalliit autot ym. Syntiäkin saa tehdä kunhan pyytää synnit anteeksi. Sitten on taas puhdas mieli.

Vierailija
4/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi nämä jutut on aina niin ennakkoluulojen värittämiä ja tietämättömien ihmisten kirjoittamia. Esim. meidän perhettä on usein luultu erään " lahkon" jäseniksi, koska mieheni suku kuuluu tuohon " lahkoon" . Sitten ihmiset varmaan takanapäin kauhistelevat kuinka mekin käytetään alkoholia yms. Ainut vaan että me EI KUULUTA tuohon " lahkoon" . Se vain meinaa olla liian vaikea ulkopuolisten ymmärtää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi kaksi