Lue keskustelun säännöt.
Taas kirjoitellaan lasten hoitajien joululahjoista. Mita te, lto:t, pph:p, lastenhoitajat ym. sitten haluaisitte saavanne kiitokseksi lapsilta ja heidan vanhemmiltaan? Ihan realist
06.11.2007 |
isia toiveita! Nyt saatte kirjoittaa lahjalistaa tähän, että näemme, mitä haluaisitte saada, että osaisimme antaa oikeita, sopivia joulumuistamisia.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
tartte olla kallis. Ja esim. tänä jouluna tyttöni on sellaisessa ryhmässä, että häntä hoitaa siinä 2 lastenhoitajaa, yksi ope, 1 avustaja ja yksi pk apulainen, ja jokaiselle olen ajatellut itse antaa lahjan, koska kaikki he hoitavat tyttöäni jotenkin päivän aikana. Itse olen ryhmässä missä on ope, 2 lastenhoitajaa ja pk apulainen ja jokainen on mielestäni lahjan ansainnut ei pelkästään ope tai hoitajat. Niin tyttöni ryhmään siis 5 lahjaa kertaa 5 euroo 30 euroo, ku muillekaan sukulaisilleni en kalliita lahjoja osetele.