Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mita mielta tallaisesta: 8-vuotias tyttareni kertoi etta hanen paras kaverinsa oli alkanut valitunnilla haukkumaan tummaihoista tyttoa rumaksi ja

Vierailija
10.12.2007 |

iljettäväksi neekeriksi. Tyttöni ei ollut uskaltanut sanoa mitään eikä toinenkaan mukana ollut tyttö. Tyttö oli kertonut äidilleen asiasta ja ope oli pitänyt puhuttelun tytöille kiusaamisesta. Nyt olen hieman hulestunut parhaan kaverin vaikutuksesta tyttäreeni, oppiiko hänkin kiusaajaksi tms. Kaveri voimakasthatoinen, johtajatyyppi. Rajoittaistteko ystävyyttä, vai mitä tekisitte?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lapset ovat lapsia ja vaikka toisen kiusaaminen ihnoväristä on törkeää, kyse on todennäköisemmin kertahölmöilystä, joka ei toistu eikä jatku, kun siihen puututaan. Niinpä ei ole tarpeen rajoittaa kaveruutta, vaan pitää huolta siitä, että oikeita arvoja on omalle lapselle myös tarjolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi yksi