Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Muita jotka ovat itse itsensä kampaajia?

Vierailija
27.08.2007 |

Täällä yksi! Leikkasin juuri pitkän tukkani aika lyhyeksi.. kiva tuli, raidoitan itse ja värjään.. moni kysynyt missä kampaajalla käynyt :) Minä en maksa niille kampaajille siitä että eivät ikinä osaa leikata tai värjätä kuten haluan! Ja toisekseen kampaamoiden värit eivät pysy niiden hoitavuutensa takia kauaa!!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta yleensä tykkään käydä kampaajalla. Nytkin kyllä viime kerralla kun leikkasi, leikkasi liikaa.. Harmittaa edelleen. Samaten viime kerralla laitettu väri on enää muisto vain.. Muka kestoväri, pah! Joskus oma apu voi olla parempikin vaihtoehto:)

Vierailija
2/5 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta oon ollu aina sitä mieltä etten ikinä maksa kampaajille hiusten leikkaukseta/värjäyksestä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käyn kampaajalla vain kuin tarvitsen juhlakampauksen.

Vierailija
4/5 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

minäkin kotona olevana olen nyt reilun vuoden verran itse leikannut hiuksiani. Värjännyt olen jo vuosikaudet, sekä itse että aina toisinaan kampaajallakin. Mulla on lyhyt tukka, tosin nyt tahtoisin kasvatella sitä hieman ja hankalaa on kun en oikein tiedä miten leikkais " kasvatusmalliin" ... Yritän vaan vanhoista valokuvistani ottaa selvää :) kampaajallekin ois kyllä tosi ihana mennä välillä, tosin vakkarikampaajaa kun ei enää ole niin pelottaa vähän. Hyvän kampaajan löytäminen on hankalaa, ei viitsi " susista" maksella.

Vierailija
5/5 |
27.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kestovärillä kannattaa värjätä vain jos haluaa omaa väriään vaaleammaksi tai on harmaita. Tai sitten hiuslaatu niin tervettä että kevytväri ei tartu kunnolla. Huokoiseen huonokuntoiseen hiukseen kannattaa laittaa kevytväri, kestää kauemmin. Siksi että huonokuntoinen hius on huokoinen, avonainen ja kestoväri vain avaa hiusta lisää, joten myös väri siitä lähtee nopeammin pois.