Hiusten föönaamisesta: auttakaa tumpeloa!
Siis miten te saatte föönattua hiukset suoriksi, mulla ei onnistu millään... Haluaisin siis tehdä homman siten kuin kampaajalla, eli sellaisella isolla pyöröharjalla ja kuivaimella. Mutta en mä osaa. Hiukset ei pysy harjan päällä ja homma menee ihan päin peetä. Ja hoiukset sojottaa. Auttakaa te, joilla kauniisti föönatut hiukset - miten se tehdään?
Kommentit (10)
En minäkään osaisi föönata hiuksia harjan kanssa.
Käytän sellaista isoa ilmakihartajaa, sehän on kuin harja... Helppoa.
harjoitusta! Siinä ei muu auta.
Nimim. Kokemusta on
Etsi vaikka netanttila piste comista hakusanoilla
Babyliss, Hiustensuoristin 2025CE
Vinkkinä vielä suoristusraudan hankkimista suunnitteleville: Se kannattaa olla mahdollisimman kapea, jotta suoristustulos on parhain.
Vierailija:
Etsi vaikka netanttila piste comista hakusanoillaBabyliss, Hiustensuoristin 2025CE
onko suorat hiukset nyt in vai miksi te suoristatte. Kävin jokin aika kampaajalla ja leikkasi aivan kaameen viuhka tukan ja suoristeli, mulla on luonnonkiharat ja en tod, tykänny tästä uudesta luukista!!!
nätisti sen. Ja siis ei mikään kananperse kuitenkaan, ei niin lyhyt.
Vierailija:
onko suorat hiukset nyt in vai miksi te suoristatte. Kävin jokin aika kampaajalla ja leikkasi aivan kaameen viuhka tukan ja suoristeli, mulla on luonnonkiharat ja en tod, tykänny tästä uudesta luukista!!!
en ole mestari itsekään mutta teen niin että ekaks puristelen muotovaahtoa hiuksiini ja sitten hiusharjan ja kuivaajan avulla muotoilen haluamakseni, aloitan alhaalta päin, lopuksi suihkuttelen hiuslakkaa ja viimeistelen tarvittaessa hiusharjalla. Tai sit voi suhauttaa sitä lakkaa harjaan ja laittaa sillä tavalla lopuksi. Ei muuta kuin harjoittelua ja harjoittelua.