Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mamut puukottivat taas

Vierailija
26.08.2007 |

Nuorta miestä puukotettiin selkään Helsingissä

26.8.2007 18:02

19-vuotiasta miestä iskettiin lauantaina puukolla selkään Asema-aukion ja Elielinaukion välisellä jalankulkuväylällä.



Lauantaina kello 2.40 nuori mies kiirehti Elielinaukiolta lähtevään yölinjan bussiin. Hän käveli kahden tummaihoisen miehen ohi, jolloin toinen miehistä iski häntä puukolla selkään.



Rikoksesta epäilty poistui seurassaan olleen miehen kanssa Postitalon edustalle ja jatkoi sieltä ehkä Mannerheimintien suuntaan. Epäilty on noin 20-vuotias, 175-senttinen ja hoikka rastahiuksinen mies. Murtaen suomea puhuvalla miehellä oli vaaleansininen, mahdollisesti pitkähihainen paita.



Uhri on noin 180-senttinen hoikka mies, jolla oli vaalea kauluspaita ja ruskeat samettihousut. Paidassa oli ruskeita ja punaisia pilkkuja. Tennarit olivat sinipunaiset ja olkalaukku vihreä.



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oikeudessa nähdään.

Vierailija
2/2 |
26.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raukkamaista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kaksi