Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Ujous työpaikalla
07.05.2007 |
Onko ujoudesta haittaa? Itse olen aavistuksen ujo. Jollekin ihmiselle en (tietyille ja harvoille, esim esimiehelle) en viitsi oikeen aina sanoa jotain mitä haluaisin. Saatan myös virallisissa pienemmissä pöytäkeskusteluissa punastua. Kärsin siitä, mutta onko tuo muiden mielestä heikkous? Jos muuten tulee juttuun ihmisten kanssa ja tekee työt hyin?
Kommentit (2)
Ei kaikkien ihmisten todellakaan tarvitse olla suunapäänä, ei edes työpaikalla!! Kunhan vain pidät huolesi, että et jää paitsi mistään asiaan liittyvistä jutuista.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Pitää sanoa mitä haluaa!
Miksi ei vaan luota ammattitaitoonsa ja sano mitä TARTTEE sanoa?
Kuka vaan voi tehdä työnsä hyvin, mutta hyvä työntekijä kyllä sanoo jos jotain pitäisi sanoa. Eihän siitä tulisi mitään jos kukaan ei uskaltaisi sanoa mitä pitää sanoa.
Kuset vaan osaamisesi tolla. Opettele vaan ettet töksäyttele. Ystävällisesti voi sanoa mitä on mielessä! Mua ainakin ottaa päähän jos joku pimittää asioita, se ei ole osaamista.