No nyt se alkoi!!
Anoppi yritti soittaa ekan jokojoko-puhelun, en vastannut. Rv 37+5 ja toissapäivänä soitti pitkästä aikaa ja uhosi että kyllä s ekohta syntyy, hän tässä kuulostelee sitten aina välillä kun ette kumminkaan kerro milloin lähdette sairaalaan!!
AARGH. Rasittaa. Akka ei muuten edes pidä yhteyttä ja sitten syyllistää meitä kun näkee esikoistamme niin harvoin. On viisikymppinen fyysisesti terve ihminen. Nyt sittne pitäis muka raportoida ja sairaalaan lähdöstäkin jo kertoa, no way!! Kuulee sitten seuraavana aamuna asiasta, kun vauva on syntynyt.
Kommentit (7)
Toivon teille paljon poikia ja heille vaimoja, jotka vihaavat, haukkuvat ja ilkeilevät teille! Niin sitä yleensä makaa, kun petaa eli edestä löytyy..
Toivon teille paljon poikia ja heille vaimoja, jotka vihaavat, haukkuvat ja ilkeilevät teille! Niin sitä yleensä makaa, kun petaa eli edestä löytyy..
et saa mua provosoitumaan tästä:) Ja varmasti olenkin ihana anoppi tuohon omaani verratenXD
ja elämäni on paljon parempi kun en pidä mitään yhteyttä. Tämän myöntää puolisonikin.
Kun kuitenkin joudut öisin käymään vessassa, laita joka kerta samalla tekstiviesti anopille että nyt varmaan pitää just lähteä synnyttään. Sitten aamulla viestität että taisi olla vain ilmavaivoja tai muuta väärää hälytystä. Kun se sitten on muutamia öitä jännittäen valvonut, ehkä se pyytää että ilmoitattekin vasta kun on vauva maailmassa.