Plaah, mulla on ihan liikaa tekemistä ja ihan liian vähän aikaa :(
Huoh, mulla on kaksi pientä lasta, alle 4vuotiaita molemmat, sen lisäksi koiranpentu ja kissoja, lisäksi käyn töissä ja opiskelen, nyt teemme kotiin remonttia, päätin, että remontti on jouluksi valmiina, sillä muuten sitä ei tule tehtyä ikinä jollei aseta määräaikaa koska sen on oltava valmis... kuitenkin asiat meni nyt niin, että remontin pitäisi olla valmis ensi perjantaihin mennessä, olen tämän päivän ruoan laiton ja lastenhoidon ohessa tehnyt hommia mutta masentaa, koko talo on yhden kaaoksen vallassa kun yksi huone on remontissa :( Millä mä saisin voimia tehdä ton valmiiksi?? Mä en voi sitä nyt viikonloppuna saada valmiiksi, sillä maali puuttuu, joten se menee ensi viikolle ja sitten pitäisi siivota ja ja ja
Mitä mä teen? mistä mä revin aikaa?? Mä huudan lapsille ja kotiin tulo masentaa kun talo on kuin pommin jäljiltä... :( Hitto... ei kukaan haluaisi tulla tekeen tota valmiiksi? saisin kodin siistiksi ja yksi riippakivi olisi vähemmän.
Ei tässä viestissä mitään järkeä ollut, kunhan kirjoitin
Kommentit (3)
Pitäisikö mun koko ajan vaan tehdä tehdä tehdä ja tehdä jotain???
Uskomatonta... no joo, ihan sama.
Joo, valintojahan ne on, mutta olen jokaisen tarkkaan miettinyt. noh, enköhän mä tuon remontin tuosta jaloista pois saa
sa jokusen aikaa. ei haittaa. ennen joulua ei varmasti saada valmiiksi, mutta katsotaan sitten sen jälkeen! ensin vietetään joulu rauhassa, eikä sitäkään kaapissa!! eli jätetään ylimääräiset kaappien siivoukset hamaan tulevaisuuteen!