Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

itkenpä nyt tänne kun en saanut suutani auki tilanteessa..

Vierailija
09.12.2006 |

tänään kävelin urheiluhallin ohi, muina miehinä ja ihan omia asioitani ajatellen. vastamäki oli kuitenkin näin viimeisillään raskaana olevalle aika rankka ja puuskutin siinä menemään kun vastaani tuli reipas joukkueellinen urheilevia tyttösiä.



siirryin tien reunaan ja ajattelin että tytöt väistävät sen verran että kaikki mahdumme kulkemaan ongelmitta. reunimmainen tytöistä kuitenkin sohaisi kyynärpäällään suoraan mahaani, ilmeisesti tahallaan koska se teki aika kipeää. olisin mielelläni huutanut tytön perään että olisi varovaisempi seuraavalla kerralla kun isomaha tulee vastaan, mutten saanut sanaa suustani kun sattui.



mutta nyt kun puhe taas luistaa niin sanonpa että voi hemmetin pissis, toivottavasti hävisitte matsin! kiitos.

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

-Se tyttö, joka vahingossa tönäisi sinua, anteeksi! Eihän sattunut mitään vakavampaa??

Vierailija
2/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja saat tietty anteeksi, varsinkin nyt kun pyysit. ohi kävellessäsi taisin olla vitutuksesi kohde?



kylläpä helpotti. kiitos!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosissas ajattelen, että joku lenkkeilevä teinityttö sua tahallaan mahaan sohasis.



Mee nyt itsees...

Vierailija
4/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko aivan varma, että joku on tehnyt sen tahallaan, ettei vahingossa, muun porukan juostessa edessä muodostaneet näköesteen, eikä huomannut sinua...?

Vierailija
5/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että tytöt eivät olleet lenkillä vaan matkalla kävellen ilmeisesti harkkoihin. he tulivat minua vastaan kolme rinnakkain ja siksi annoinkin heille tilaa. en ilmeisesti tarpeeksi.



vahingossahan kyynärpää voi osua, mutta kyllä sen huomaa jos se on vahinko..



ap

Vierailija
6/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tahtia töistä kotiin. Edessä oli n. kolmas luokkalainen poika joka laahusti hitaasti kävelytiellä. Minä puuskutin jonkin verran mutta tahtini oli reipas. Poika kun kuuli että tulen perässä ja vilkaisi taakseen ja siirtyi suoraan eteeni. kun yritin ohi toista kautta siirtyi taas eteen ja tätä jatkui jonkin aikaa. Useampaan kertaan pyysin että voisiko väistää. Kävelytie oli aika kapea kun lumikinokset oli molemmin puolin. Lopulta pääsin penkan kautta ohi. Silloin tuo poika tarttui selässäni olleeseen reppuun ja kiskaisi siitä niin kovaa että olin mennä nurin, tuuppasi minut sivuun ja lähti juoksemaan karkuun. Minkäs siinä tein kun vaan katsoin perään ja sadattelin. Liekkö sitten suuri vatsani ärsyttänyt vai mikä poikaa piinasi mutta erittäin rumaa käytöstä ja inhottavaa kun ei yhtään enää lapset ja nuoret toisia ihmisiä kunnioita ei edes vieraita aikuisia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

harmittaa tosiaan vain etten saanut sanaa suustani siinä tilanteessa, sillä sen tytön olisi pitänyt ymmärtää mitä teki. vahingossa tai ei, se teki kipeää!

Vierailija
8/8 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajatus juoksee pehmeää rataa näin lasketun ajan kynnyksellä!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi neljä