kerrostalo asujat käyttekö suihkussa hiljaisuuden (siis22-23 jälkeen) jälkeen?
Kommentit (10)
Mies on urheiluharrasteissaan iltaisin, ja siksi meillä on tullut tavaksi saunoa vasta hänen tultuaan treeneistä, eli myöhäiseksi menee. Tarpeetonta melua toki vältämme tuohon aikaan.
Siis kyllä kertsitalossa saa siis elää ihan normaalisti.
Mä ajattelinkin et se on jotain muuta kuin nysvääminen :)
Aina sitä oppii jotain uutta :) :)
Jostain syystä tulee aina huono omatunto (ja todellakin päädyn sinne suihkuun yleensä varmemmin viittä yli yhdentoista kuin viittä vaille... Ja varmemmin yöllä yhdeltä kuin päivällä yhdeltä.), mutta minkäs teet. Ei ole kukaan tähän mennessä valittanut alakerrasta, samassa kämpässä olen asunut kahdeksan vuotta.
Eli jos täytyy käydä suihkussa myöhään niin sitten käydään.
En ole koksaan kuullut naapureiden suihkuääniä.
Vessanveto kyllä joskus kuuluu öisin, mutta ei sekään häiritse.
jos tulen ilta/yövuorosta niin onhan tuo kiva peseytyä ennenkuin menen sänkyyn, työni on fyysisesti raskasta ja likaistakin ja hikoilen paljon. kun muutin tähän taloyhtiöön niin täällä ei " saanut" edes vetää vessaa kymmenen jälkeen tai tuli lappuja postilaatikosta. Kun tyttäremme (koliikkivauva) syntyi, meitä yritettiin savustaa ulos todenteolla mm. valituksia ja sosiaalilautakuntaan oli soitettu, alakerran mummo hakkasi heti kepillä kattoa jos vauva inahtikin. Lisäksi joku oli nähnyt kai että meillä on kissa, toinen naapurin mummo uhkasi haastaa meidät oikeuteen jossei katti lähde kun kuulemma eläinpöly kulkee ilmastoinnin mukana hänen asuntoonsa ja hän saa pahoja hengitysvaikeuksia:D onneksi ovat jo antaneet periksi kun ei se ulos savustaminen onnistunutkaan:p
Miksi en olisi käynyt?