Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hoitovapaalla sivutuloja (Lingon&blåbär, Vekkulit ym)!

Vierailija
07.05.2006 |

Hei!



Kiinnostaisi kuulla kokemuksia jälleenmyynti/kotiesittelijä tms. sellaisesta työstä, jota teette



Olen vielä äitiyslomalla, mutta kohta loppuu ansiosidonnainen päiväraha. Lapset olisi kuitenkin kiva hoitaa kotona. Jostakin olisi hyvä saada vähän lisärahaa ja toisaalta ilta/vkonloppu työ olisi mielekästä aikuiskontaktienkin vuoksi.



Miten pääsee esim. Lingon&blåbär esittelijäksi? Oma koulutukseni on hyvin vahvasti kasvatus/opetusalalta, joten luontevinta olisi, jos homma liittyisi jotenkin lapsiin. En oikein usko, että olsin vakuuttava Tupperimyyjä, kun en rakasta niitä kupposia muutenkaan :)











Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

L&B:ssä tarvii " ostaa" mallisto ensin itelle muutamien kutsujen myynnistä ja sitten alkaa saamaan omaa provikkaa. Käy niiden nettisivuilla ja siellä on paikka jossa voit ilmoittautua että sua kiinnostaa myyjäksi ryhtyminen niin varmasti joku tiiminvetäjä ottaa suhun aika pian yhteyttä. Oma myyjäni/esittelijäni ainakin kovasti kaipailee uusia myyjiä kehiin, on kuulemma iso tarve ainakin täällä suunnalla. Nykyiset eivät ehdi pitää kaikkia kutsuja joita ihmiset haluaa!

Vierailija
2/2 |
07.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla