Mitä lidlistä kannattaa ostaa?
Olen lähdössä lidliin mikä siellä on edullista ja hyvää?
Kommentit (8)
Ostin niitä ja kokeiltuamme totesin, että ovat selkeästi huonompia kuin esim. Libero. Vaippa menee " kököksi" ja märän tuntuiseksi jo heti yhden pissan jälkeen eikä tunnu mukavalta päällä. -> Vaippaa pitää olla jatkuvasti vaihtamassa. Enää en Lidlin vaippoja osta, maksan mieluummin vähän enemmän ja huolehdin lapsen herkästä ihosta.
Mutta, asiaan; Lidlissä on hyviä juustoja (mozzarella, sulatejuusto) sekä ihan käypää, edullista kivennäisvettä.
Itse ostan melkein kaikki ruokaostokset lidlistä ja rehellisesti voin sanoa, että puolet halvemmalla pääsee. Omia specialsuosikkejani ovat myös yrtti- ja valkosipulipatongit pakasteessa, limut sekä appelsiininektari.
Perunamuussijauhetta aion käydä hankkimassa, on ihan " oikean" muussin makuista. Käytän sitä paljon leivonnassa ja muusinakin syödään kun joskus on pakko saada ruoka kahden minuutin päästä pöytään.
Muuten ostan sieltä melkeimpä kaikkea. Jauhot on halpoja, kuiva/tuore hiiva, maito, kerma, jäätelöt, kananuggetit, kebabliha (tulee herkkupasteijoita!!), säilykkeitä, vihanneksia/hedelmiä, kahvia, teetä (vihreä vaniljan makuinen tee on tosi hyvää!), jogurttia yms.
Tietty wc- ja talouspaperit, vaipat ja " jokapäiväinen" hygienia, siis shampoot, hoitoaineet, suihkusaippuat, deodorantit, siteet, miehelle partavaahdot jne. Ja karkkia aina vähän...=)
Vierailija:
Olen lähdössä lidliin mikä siellä on edullista ja hyvää?
t. lidlissä työskennellyt.
Myös karkikt ja suklaat ovat hyviä.