Join 3 siideriä, koska voin ajaa autoa?
Että sitten harmittaa kaikki. Mies, ja muutkin asiat. Join sitten 3 pulloa (0,33) siideriä. Koska voin ajaa autoa?
*nöyrästi kyselee, älkää kivittäkö*
Kommentit (7)
Muistaakseni esim. yhden pullollisen jälkeen voisi lähteä suoraan auton rattiin ilman, että syyllistyisi mihinkään rattijuopumukseen.
En muista tarkkaan kuinka maksa polttaa alkoholia, mutta tarkistuta joltain varmalta taholta.
Av-mammojen mielestä saat ajaa aikaisintaan 2. vrk:n kuluttua.
Riippuu painostasi ja oletko esim.urheilijavartaloinen eli lihasmassasta.
Maksa alkaa kuitenkin heti juomisen alettua polttamaan alkoholia.
mieluummin turhantarkka kuin lepsu. Mitä haittaa liiasta tarkkuudesta siinä on? Mieluiten ei ajeta ollenkaan sinä päivänä kun pitää rattiin mennä, ei saa viina olla niin tärkeää.
Kakkonen, joka nyt ilmeisesti sitten on nipo av-mamma
jos sen yhden annoksen jälkeen ajat kolarin. Sovitaan vaikka, että mummo posottaa mersulla sun kylkeen. Sun verestä löytyy alkoholia, vaik ihan ihan vähänkin ja sen mummon ei. Niin se on sitten sinun vikasi. Näin se homma toimii.
ja siihen mielellään vielä vähän päälle varmuusvaraa. Eli aikaisintaan kuuden tunnin kuluttua ekasta pullollisesta, mieluummin ei vielä sittenkään.