Lue keskustelun säännöt.
Hei te av-mammat, joiden mielestä kaikenlainen joulun laittaminen on mautonta.
24.11.2005 |
Miten lapsenne saavat joulumielen, kun ei mitään saa laittaa?
" Verhot on mautonta, liinat on mautonta, kauhea ei meille kyllä mitään jouluvaloja nehän ovat hirrrrveitä. Ei meille ny mitään joulukrääsää esille laiteta. Noh, laitas nyt Lissu yksi tonttu omaan huoneeseen, mutta pidä huoli että se pysyy siellä."
Entäs kaikki jouluaskartelut, mitä lapset tekevät kouluissa ja päiväkodeissa? Saako edes niitä laittaa esille vai pitääkö nekin heitellä komeron perille, että " tyyli" pysyy?
*vähän täällä ihmettelee*
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ai niin ripustin ikkunaan myöskin sellaisen kynttelikön missä on neljä sähkökynttilää. Nätti. Meillä joulu alkaa adventtina eli ensi sunnuntaina ja kestää loppiaiseen. Huommenna vielä jatkan siivoilua ja lauantaina paistetaan piparia, torttua ja joulupullaa... Laitetaan myös ulos valoja (kirkkaita)
LÄMMINTÄ JOULUN ODOTUSTA KAIKILLE