Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lentomatka edessä, olo flunssainen, miten helpottaa korvien painetta??

16.01.2008 |


Joo, ollaan lähdössä lentäen Irlantiin viikonloppuna ja olo on pikkasen flunssainen. Olisikos jollain hyviä kikkoja joko flunssan poissaamiseksi tai miten helpottaa korvien paineta lentokoneen nousuissa ja laskuissa?



nimim. vähän lentänyt flunssainen äiti

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
16.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse lensin silleen, että poskiontelotulehdus todettiin edellisenä päivänä ja lääkäri suositteli ja reseptillä saatavaa nuhalääkettä Duactia ja särkylääkettä ja sitten minulla oli vielä ne antibiootit tosin en tiedä oliko ne ehtiny kauheasti vaikuttamaan niin itsellä ei tullut mitään kipua/ikävää oloa lennon aikana vaikka lääkäri pelotteli mahdollisella kovalla kivulla, mutta yksilöllistä kai sekin!

Eli nuhalääke voi auttaa esim. nasolin tai resepti lääkkeet!

Vierailija
2/3 |
17.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen kerran lentänyt nuhaisena, ja se oli yhtä tuskaa. Olin kyllä käynyt lääkärissä ennen matkaa, mutta ollut liian kiltti ja uskonut lääkäriä joka arveli taudin menevän ohi ilman lääkkeitä. No eipä mennyt, kotona odotti korvatulehdus ja poskiontelotulehdus.

Eli: vaadi kunnon tropit jo ennen matkaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suihkaukset sieraimiin, kun istuinvyövalo syttyy.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kahdeksan