Onko outoa kun emme mieheni kanssa ole koskaan puhuneet entisista seksikumppaneistamme? Emme edes tieda lukumaaraa. Kumpikin on varmaan tajunnut etta aiemmissa pitkissa suhteissa
ollut seksipuolikin luonnollisesti mukana, mutta me ei vaan olla koskaan tulleet ruotineeksi tätä puolta toisistamme sen yksityiskohtaisemmin. Tuntuu että " kaikki" muut tietävät aina " kaiken" toisistaan, mutta me emme.
Kommentit (5)
Minulla heräsi mieletön mustasukkaisuus suhteessamme, kun kerran näistä asioista puhuttiin. Aiemmin en ollut lainkaan mustis mistään tämmöisistä.. Mutta nyt kun tiedän " asioita" , niin..
Suosittelen, että ette puhu entisistä suhteista/panoista, ellet tosiaan halua tietää. Tai sitten jos puhuttekin, niin kertokaa vain niistä existä, joiden kanssa yhä nykyään olette tekemisissä (on vain reilua).
Mut itse tiedän kyllä mieheni menneisyyden.
että kenen kanssa on seurustellut, onko ollut seurustelua, avoliittoa, avioliittoa, kihlausta jne. Mutta emme ole kyselleet että " kuinka pian olit sen ja sen kanssa silleen" jne. Minusta seksielämä on aina asianosaisten asia. En myöskään puhu meidän seksielämästä kavereilleni enkä ole oikeasti edes kiinnostunut kyselemään miehen mielipiteitä aiemmista tyttöystävistään. Minulle riittää se, että me olemme nyt yhdessä, eiköhän siinä ole mielipidettä ihan riittävästi ;)
ap
En minäkään tiedä lukumäärää. Yhden edellisen kumppanin tiedän, koska miehen veljen vaimo lipsautti asian. Tiesin ennen seurusteluamme, että mieheni on ollut aikamoinen naistenmies ja sen verran olemme keskustelleet, että olen kertonut omista arvoistani seksin suhteen ja kysellyt miehen suhtautumista minuun seksikumppanina. Ei todellakaan kiinnosta kenen jalkovälissä heppulia on ennen minua heiluteltu.
Miksi niistä pitäisi puhua?! MItä hyötyä siitä olisi?
En itse ainakaan haluaisia kuulla. Aiheuttaisi mulle vaan turhaa mustasukkaisuutta ja pohtimista. Mennyt on mennyttä.