Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

City-deitti.....suomi24-treffit.......SeOikea Blaah!

Vierailija
17.10.2005 |

Sinkkuna tuli kokeiltua. Joopa joo..... Ja tämä tilitys tulee 2kk:n kokemuksen pohjalta:

-Täyttä puppua kaikki. 80% miehistä-->huumorintajuinen, urheilullinen ja mukava. Ja paskat, kaikki löysiä pullamössöjä/riisitikkuja, jotka viettää vapaa-aikansa muiden pullamössö/riisitikku-kavereidensa kanssa ja kiistelee elämän suurista kysymyksistä tai seuraavasta julkaistavasta uudesta pelikonsolista :D :D

Sitten ne 10%---> ns. komeat, luotettavat ja atleetit....hoh hoijaa....siis naimisissa/asumuserossa JA puutteessa elävät miehet, jotka on vain nuoren lihan perässä.

Ja sitten ne loput ovat boheemeja, räkänokkaisia teinejä tai iso-egoisia wanna-be pelimiehiä, jotka haluavat vaan mahdollisimman paljon yhteydenottoja....ja kerskuvat niistä sitten kavereilleen lisäillen omiaan. Netissä etsivät seuraa ne, joilla ei ole normaalia tai kattavaa sosiaalista verkostoa, jonka kautta yleensä törmätään tuleviin seurustelukumppaneihin.

Tästä kokemuksesta viisastuneena, voin sanoa ettei väkisinväännetympää ja teennäisempää tutustumistapaa olekaan. Itse kun en halua tyytyä mihinkään nysvään, työttömään, maidonvalkeaan pullamössömieheen, jonka äiti tulee sunnuntai aamuisin siivoamaan poikansa kämppää.... Onnea kaikille koittajille :D



Taidanpa odotella, että törmään siihen mieheen ihan normaalissa elämässä, enkä tekstiviestillä..........



Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla