Oltiin 2 vko erossa, mies sekstas ilman kumia --> alustavat testit negaa ja heti pitäis saada " paljaalla"
Kommentit (22)
En antaisi miehelle ainakaan vuoteen...
Jos lähtee uudestaan sen takia, niin toivota hyvää matkaa.
Eli jatkan:
Alustavat testit oli negaa ja heti on vaatimassa seksiä ilman kondomia. Mä taas sanoin, et odotetaan se 3kk et näkyy muutkin kun klamydia ja tippuri, mutta siitähän hän suuttui.
Kuulema tarttuu suutelemalla jos hänellä ne nyt on. Sit esittää niin loukattua ja oon vielä raskaana niin rupee kiristää vauvaan liittyvillä asioilla, ettei lähde katsoo vaunuja jne.
Ja herra on jo 26v. Miten voikin ton ikänen mies olla noin epäkypsä ja lapsellinen.
Teidän suhteenne on todellakin vakaalla pohjalla ja olette toisellenne uskollisia. Jättäisin koko ukon, jos noin uskollista ja tyhmää laatua on.
Aikuinen, vastuunsa kantava mies ymmärtää odottaa testien tuloksia, kyseessähän on paitsi sinun niin myös syntymättömän lapsenne terveys.
pistä moinen sika matkoihinsa nyt kun vielä olet voiton puolella ja itse terveenä. jos nyt on jo tuollaista millaista jatkossa?
Mutta jotain akkaa piti päästä painamaan jo vajaan 2 viikon kuluessa. Huh, laita mies hoitoon tai laita kävelemään pihalle. Voit varmaan jo kuvitella ukkosi tekemiset sun synnytyksen jälkeisellä ajalla. Vai pitääkö päästä jo painamaan sua heti synnytyksen jälkeen ???
Jos miehelläsi on joku tauti niin se voi olla vaarallinen raskaana olevalle. Esim. herpes estää alatie synnytyksen. Miehes on ihan täysi sika!!! Jos ei voi odottaa niin anna mennä....Mihin sä tarviit miestä kun meet ostaan vaunuja? Kyllä sä voit sen päätöksen tehdä itsekkin, jos mies ei kerran mukaan halua. Voi olla tulossa kun oot lähdössä ovesta ulos!!! Älä suostu oleen kynnysmatto.
Tuossa tulee vähän sellainen kuva kuin miehesi alistaisi sinua tahallaan.
Pelkääkö sitten lopullista sitoutumista lapsen saannin myötä vai yrittääkö näillä tempauksilla " eroon" teistä ja tulevasta vastuustaan.
Älä jää tilanteessa yksin tai alistetuksi, tsemppiä sinulla on oikeus nauttia raskaudestasi, elämästäsi ja tulevasta lapsestasi!
älä ihmeessä anna.raskaanakin vielä eikö se yhtään mieti!!!toivottavasti pystyt pysymään kovana etkä murru tuollaisen kiristyksen edessä...veikkaisin ettei teillä tule kovin hyvin menemään vauvan synnyttyä jos nyt jo tuollainen....mutta toivon kyllä onnea.naura miehen kiristyksille jos tajuais jossain vaiheessa kuinka lapsenkengissä vielä kulkee...ja naura sille miehelle ei sulla varmasti ainakaan vaikeampaa olisi ilman sitä kun nyt se vaikuttaa lähinnä teini-ikäseltä testosteroni idiootilta....toivossa on hyvä elää että tuokin tuosta kasvaisi.
Kyllä harmittaa, että tollaisesta asiasta joutuu edes keskustelee saati sit riitelemään!
" kondomit tulee muka kalliiksi" ... voisin itse vaikka ne kondomit ostaa, mutta harmittaa niin paljon koko asia, että tais lähtee kyllä vähäks aikaa halut kokonaan! =(
Mitä ihmettä ja millainen perhe-elämä teillä tulee olemaankaan..
Ettet vaan provoilisi täällä?
Minä olin se kuka jätti niin enhän mä voi miestä syyttää " pettämisestä" vaikka kyllä se ottaakin päähän, että jo viikossa etsi uuden panon!
siis miksi jätit ja heti otit takaisin? Mikä oleellisen tärkeä asia muuttui kahdessa viikossa?
No tokkiisa voi 26v. mies on vielä ihan pentu! en kuitenkaan yleistä mutta pääsääntöisesti on näin!
Ja se nyt on ihan sama kuka on ottanut aikalisän sä vai ukkos, mutta viikossa uus pano?? kylläpä sillä oli ikävä sua ja vauvaa! että kertakaikkiaan ulkoruokintaan sanon minä!
Sä oot liian kiltti ihminen, pidä puolesi,
..niin pitäiskö miehenkin itkeä sit seuraavat pari vuotta? Tässä oli lopullinen ero kyseessä, tyttöystävä sanoi ottavansa yhteyttä kun vauva syntyy ja sit kuitenkin päättääkin palata takaisin 2,5 vkon kuluttua! Kyse ei ollut edes pettämisestä tmv, luulin että tämä on tässä ja minun on jatkettava omaa elämääni omalla tavalla, niin kuin sovittiinkin puhelimessa ja se oli ok hänelle.
Lapsi oli suunniteltu ja haluttu, kunnes tuli noi jokapäiväiset riidat ja tyttöystävä otti ja lähti. Ei halunnut sopia, kun otin häneen yhteyttä. Sitten alkoi hiljaisuus, hän ei ottanut kertaakaan yhteyttä eron aikana. Kysyi vielä multa, rupeanko vainoamaan häntä nyt?! En edes uskaltanut soitaa, kun tollasta pelkää/epäilee.
AP:n mies
Minkä takia menit heti ilman kondoomia edes nussimaan? Kait nyt järkevä ihminen käyttäisi suojaa aluksi.
TYHMIÄ molemmat, teinejä jotka leikkivät aikuisia.
Mä en kyllä antais paljaalla ihan heti...