Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko pysäköinninvalvonta tulla sakottamaan työpaikan parkkipaikalle?

Vierailija
25.11.2008 |

Alan saada tarpeekseni työpaikkani pysäköintialueiden villistä menosta. Autoja jätetään minne sattuu, välittämättä siitä että joku toinen ei ehkä pääse autoonsa tai ei saa autoaan pois parkkiruudusta. Esim. kahtena peräkkäisenä päivänä viime viikolla jouduin pujottautumaan autoon repsikan ovesta kun joku valopää oli pysäköinyt romunsa ruutujen ulkopuolelle kylki kiinni autooni.



Tilaa olisi kadunvarressa, mutta kun pitää saada auto siihen oman toimiston oven eteen. Voiko tällaiselle pysäköintialueelle soittaa parkkipirkot sakottamaan? Vai eivätkö sakota kun on kyse yrityksen pysäköintialueesta?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
25.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

joko parkkipirkot tai poliisi....

Vierailija
2/6 |
25.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta poliisikin tarvitsee maanomistajan pyynnön.



Useamman kerran taloyhtiön parkkipaikalle (siis mulle varatulle) on parkkeerannut joku muu. Poliisi ei tule minun vaan vain isännöitsijän pyynnöstä. Kysytty on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
25.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on tehtävä pysäköinninvalvonnan kanssa sopimus siitä, että parkkipirkot valvovat yksityisalueen pysäköintiä. Tämä palvelu luonnollisesti maksaa.

Vierailija
4/6 |
26.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kai potkaisit peilin paskaksi ?



Jos et, olet saatanan lammas.

Vierailija
5/6 |
26.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta ette kai te oikeasti kuvittele, että poliisilla olisi niukkoine resursseineen aikaa tällaiseen diipadaapaan?

Vierailija
6/6 |
26.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siitä työnnät pakoputkeen muutaman kun on typerästi pysäköity. Talvella voi käyttää lunta.



Tai kaada sokeria tankkiin. Ja mitä näitä kostotoimia nyt on.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä seitsemän